כיצד לשמור על הדלת שלך

חזרה למידע מקצועי

איך שומרים על דלת כניסה?

דלת כניסה לבית היא מהאלמנטים העיצוביים השימושיים ביותר בנכס. מדובר במוצר הנמצא בשימוש יומיומי ואשר חשוף במידה כזו או אחרת לפגעים שונים (כמו תנאי אקלים). על כן, קיימת חשיבות רבה לגבי הדרכים הנכונות לשמור על דלת הכניסה. הקפדה על כללי תחזוקה פשוטים (שחלקם יפורטו כעת) עשויה להבטיח שתוכלו ליהנות מהדלת למשך שנים רבות.

ממה עשויה הדלת שלכם?

רוב דלתות הכניסה בישראל, בפרט כאשר הן מיוצרות על ידי חברות מובילות, מיוצרות מפלדה. כלומר, גוף הדלת עשוי מפלדה אשר הופכת את הדלת לדלת ביטחון. זאת, מן הטעם הברור שמדובר בדלת כניסה הצריכה לספק לא רק מראה מרשים אלא גם ביטחון לדיירי הבית. העיצוב של הדלת מתקבל מהגימור שמולבש על גוף הפלדה הבסיסי. בחברת דלתות רשפים אנו מציעים שני קווי עיצוב לעניין זה – דלתות כניסה בחיפוי מתכת ודלתות כניסה בחיפוי עץ. דרך השמירה על כל אחד מהסוגים של הדלתות הוא בהתאם.

שמירה על דלת כניסה בחיפוי מתכת

נתחיל עם דלתות כניסה בחיפוי מתכת. על פי רוב, אחד הכלים האפקטיביים ביותר לשמירה על דלתות אלה הוא שמן WD 40. זהו שמן המאפשר לנקות את הדלת ולטפל בסימנים קוסמטיים של אבק או לכלוך. ההמלצה היא לרסס את השמן על מטלית מיקרופייבר, ולעבור בעדינות על האזורים הרלבנטיים. שימו לב, היות שמדובר בדלתות עם גמר ממתכת, אין לשטוף את הדלת במים. המים עלולים לגרום להתנפחות הפח ואף לקדם חלודה.

שימוש נפוץ נוסף בשמן WD 40 (הרלבנטי גם לדלתות עם חיפוי מעץ) הוא לטובת פתרון לבעיה של קושי בסיבוב המפתח. במצבים אלה ניתן לרסס את השמן על גבי המפתח ובכך לסייע למנגנון הצילינדר להסתובב באופן חלק.

במידה שמופיעים על הדלת או הידית סימני חלודה, אפשר לפתור את הבעיה עם חומר לניקוי חלודה. את החומר יש לשים על צמר גפן ולנקות בהתאם את הידית או האזורים החלודים. השימוש בחומר איכותי יספק מענה אפקטיבי לסימני החלודה מבלי לפגוע בציפוי הניקל.

שמירה על דלת כניסה בחיפוי עץ

דלתות כניסה רבות ברשפים מעוצבות עם חיפוי עץ. במקרים אלה, השמירה על הדלת צריכה להיעשות בעדינות ובזהירות המתבקשת. עץ לא יכול להתמודד עם חומרים חזקים שאינם מותאמים לו ובחירה בחומרים לא נכונים עלולה לגרום ליותר נזק מתועלת. בשלב ראשון, ההמלצה היא לעשות שימוש במטלית לחה בלבד (לא רטובה). שנית, אם נדרש טיפול "מאסיבי" יותר, כדאי להתייעץ עם אנשי שירות הלקוחות של רשפים (לדוגמה, במקרה של טרמיטים). שימו לב כי דלתות רשפים שמגיעות בחיפוי עץ עוברות כבר במפעל תהליכים שונים להגברת עמידותן.

חומרי גלם נוספים בדלת

דלתות רבות המעוצבות במפעלי רשפים מגיעות עם חומרי גלם נוספים שאינם עץ או פח. למשל, בדגמים מסוימים אנו מעצבים את הדלת עם מתכת מסוג פליז שהינה חומר נושם בעל גוון זהבי. היות שפליז נחשב לחומר גלם חי, חשוב להיזהר עמו ולהימנע ממגע באצבעות שומניות. זכרו שמה שנטבע בפליז עלול גם להישאר בו.

חומר גלם נוסף המאפיין דלתות רבות של רשפים הוא זכוכית. ישנם לא מעט עיצובים עם צוהרי זכוכית בסגנונות שונים. הטיפול בזכוכית נעשה כמו הטיפול בכל זכוכית בבית. כלומר, עם חומרי ניקוי ייעודיים השומרים על החומר ולא שורטים אותו.

רוצים לדעת עוד?

שמירה על דלת כניסה שנרכשה בהתאמה אישית היא בהחלט סוגיה שמעניינת את לקוחותינו רבים. על מנת להקל עליכם הכנו עבורכם באתר דלתות רשפים עמוד של שאלות ותשובות המספק מענה למגוון רחב של שאלות נפוצות. כמו כן, נציגי השירות של דלתות רשפים זמינים עבורכם לכל שאלה ונשמח לספק תשובות מהירות ומקצועיות שיעזרו לכם לשמור על הדלת שלכם (וליהנות ממנה) לאורך שנים (לשירות לקוחות לחצו כאן).

x

  i

  לתאום פגישה

  השאירו פרטים ואנחנו נחזור בהקדם:

  6124*

  לתאום פגישה

  הקליקו

  צור קשר